Leila (Arienne Mandi) is de topjudoka van het Iraanse nationale team en daarmee de trots van haar land. Maar als blijkt dat ze het in het toernooi potentieel op moet nemen tegen een Israëlische tegenstander, wordt haar van hogerhand opgedragen uit het toernooi te stappen – een mogelijk verlies tegen de aartsvijand zou een nationale schande zijn. Weigert Leila, dan zal dat niet alleen betekenen dat ze niet terug kan naar Iran, maar ook dat de levens van haar gezin en familie op het spel komen te staan.

Leila wordt van alle kanten belaagd. Door haar trainer Maryam, door de westerse officials, die zeggen te willen helpen, maar niet noodzakelijkerwijs zitten te wachten op een internationale rel. En vooral door de “diplomaten” die Leila en Maryam achter elke hoek van het gebouw op zouden kunnen wachten. Met elke ronde die ze wint wordt de druk op haar groter. Zo onstaat een paralel tussen het gevecht op de judomat en de politieke strijd die ze voert.

Door hun film in groezelig zwartwit - meer zwart dan wit - te draaien, verbinden Nattiv en Ibrahimi hun politieke sportdrama aan het filmnoirgenre. Tatami bevat enorm veel lagen en laat zich bekijken als een nagelbijter. Maar achteraf blijft vooral de oproep voor meer vrouwenrechten in Iran het meest bij. Het afnemen van de hijab door enkele vrouwen in de film voelt niet alleen aan als een enorme bevrijding, maar functioneert daarbij als een sterk feministisch en politiek statement.

 

TATAMI WERD DOOR 57 BEZOEKERS GEWAARDEERD MET EEN 4,45

4

Welkom bij Cinemaarten

- We draaien films altijd op dinsdagavond om 20:00 uur. De Poorterij is geopend vanaf 19:30 uur. 
- De films worden gedraaid met een pauze (tenzij anders aangegeven)
De prijs voor de toegangskaarten is voor leden 6,50 en voor NIET-leden 9,50.
- De kaartverkoop aan de kassa sluit om 19:55 uur. 
- Betalen aan de kassa kan alleen met pin. 
- Toegangskaarten kunnen online worden besteld! 

FILMKAARTJE KOPEN 

- Wilt u lid worden van Filmclub Cinemaarten klik dan op LIDMAATSCHAP

IT WAS JUST AN ACCIDENT WERD DOOR 101 BEZOEKERS GEWAARDEERD MET EEN 3,53

24 FEBRUARI 2026

KOLN 75

koln75 poster

"In a man's world, make some noise."

De tiener Vera Brandes zet in de jaren 70 alles op het spel om haar doel te bereiken. Ze wil de Amerikaanse pianist Keith Jarrett in de schijnwerpers plaatsen en hem laten optreden in het operagebouw van Keulen. In januari van het jaar 1975 is het zover waarna Jarrett met zijn Köln Concert-album de bestverkopende jazzartiest ter wereld wordt.

3 MAART 2026

MR NOBODY AGAINST PUTIN

mrnobodyagainstputin poster

Terwijl Rusland zijn grootschalige invasie van Oekraïne lanceert, worden basisscholen in het Russische achterland omgevormd tot rekruteringscentra voor de oorlog. Een dappere leraar gaat undercover om te filmen wat er echt gebeurt op zijn eigen school, geconfronteerd met het ethische dilemma van het werken in een systeem dat wordt gedefinieerd door propaganda en geweld.

10 MAART 2026

THE LAST VIKING (DEN SIDSTE VIKING)

thelastviking poster

De bankovervaller Anker is net vrijgelaten uit de gevangenis en wil zijn buit ophalen. Echter is zijn broer Manfred de enige persoon die weet waar het geld begraven ligt. Deze kampt met een mentale aandoening en herinnert zich niet meer waar hij het geld gelaten heeft.

17 MAART 2026

FOLKTALES

folktales poster

Op de drempel van volwassenheid komen tieners samen op een traditionele volkshogeschool in het noordpoolgebied van Noorwegen. Achtergelaten aan het einde van de wereld moeten ze alleen op zichzelf, elkaar en een trouwe roedel sledehonden vertrouwen terwijl ze zich allemaal in onverwachte richtingen ontwikkelen.

24 MAART 2026

Geen filmvoorstelling

31 MAART 2026

ALL THAT'S LEFT OF YOU (Allly Baqi Mink)

allthatsleftofyou poster

Westelijke Jordaanoever, 1988. Wanneer een Palestijnse tiener bij een protest tegen Israëlische soldaten betrokken raakt, vertelt zijn moeder het familieverhaal dat hen tot dit noodlottige moment heeft geleid. Ze vertelt over de zeven decennia in het leven van hun ontwortelde familie, die al sinds 1948 uit hun huizen zijn verdreven en de onvermoeibare strijd om samen een waardig leven te kunnen leiden.

7 APRIL 2026

DROMMER

drommer poster

De vijftienjarige Johanne is dolverliefd op haar lerares Frans en schrijft haar gevoelens en intieme gedachten op in haar dagboek dat door haar moeder en grootmoeder wordt gelezen. Ze zijn zowel in shock door de inhoud van de schrijfsels als onder de indruk van haar literaire talent. Zij willen het boek gepubliceerd zien.