In 1893 beginnen de zwijgzame Chileense scherpschutter Segundo, de uitgerangeerde Schotse officier MacLennan en de snoeverige Amerikaanse huurling Bill aan een expeditie om het land dat de Chileense regering aan de Spaanse zakenman José Menéndez heeft toegekend op te eisen en af te bakenen. Wat een administratieve expeditie lijkt, verandert in een gewelddadige jacht op Onas, de oorspronkelijke bewoners van de Tierra del Fuego archipel.

 

De synopsis klinkt als een klassieke western, maar de film reconstrueert op dramatische wijze een deel van het verhaal achter de uitbuiting en kolonisatie van Vuurland, en de genocide op inheemse volken door de beruchte José Menéndez, een Latijns-Amerikaanse zakenman die van de regering landrechten had gekregen en huurlingen gebruikte om de Patagonische inboorlingen op te jagen en te vermoorden.

 

Tegen het decor van intimiderend woeste vlaktes toont regisseur Felipe Gálvez Haberle het schrijnende koloniale verleden van Chili, en won in Cannes met zijn prachtige en hartverscheurende film ‘Los Colonos’ de Caméra d'Or.

 

LOS COLONOS WERD DOOR 50 BEZOEKERS GEWAARDEERD MET EEN 3,47

3,5

Welkom bij Cinemaarten

- We draaien films altijd op dinsdagavond om 20:00 uur. De Poorterij is geopend vanaf 19:30 uur. 
- De films worden gedraaid met een pauze (tenzij anders aangegeven)
De prijs voor de toegangskaarten is voor leden 6,50 en voor NIET-leden 9,50.
- De kaartverkoop aan de kassa sluit om 19:55 uur. 
- Betalen aan de kassa kan alleen met pin. 
- Toegangskaarten kunnen online worden besteld! 

FILMKAARTJE KOPEN 

- Wilt u lid worden van Filmclub Cinemaarten klik dan op LIDMAATSCHAP

TRE CIOTOLE  WERD DOOR 63 BEZOEKERS GEWAARDEERD MET EEN 4,14

16 JUNI 2026

WHERE THE WIND COMES FROM

wherethewindcomesfrom poster

In een afgelegen stadje in Tunesië, waar niet veel gebeurt, woont een verveelde Alyssa. Ze is wanhopig op zoek naar meer. De alledaagsheid van haar leven verplettert haar vurige geest en iedereen om haar heen voelt haar lusteloosheid. Wanneer zich een geweldige kans voordoet om in Europa te gaan wonen en werken, vraagt Alyssa haar beste vriend uit haar kindertijd, Medhi, om met haar mee te gaan. Hij is de dromer met artistieke talenten, zij is de ritselaar met een uitdagende drang om te slagen. Maar hun vriendschap wordt op de proef gesteld, omdat de gevaren op de weg trauma’s uit het verleden oproepen.

23 JUNI 2026

A FAMILY

afamily poster

Het bestaan van Eli (14) en Nina (16) lijkt zorgeloos. Eli maakt deel uit van de selectie van zijn zwemteam en Nina is verliefd op haar vriendin Steffie. Door de scheiding van hun ouders Maria en Jacob komen ze tussen hen beiden in te staan. In de strijd om co-ouderschap en het geruzie daaromheen worden Eli en Nina gedwongen om keuzes te maken, die ze niet willen maken. Met ieder hun eigen verdriet, drijven Eli en Nina steeds verder van elkaar af. Tot ze zich realiseren dat ze allebei op zoek zijn naar dezelfde liefde, erkenning en troost.

30 JUNI 2026

TRULY NAKED

trulynaked poster

"When porn has become the norm, intimacy is the new taboo."

Een teruggetrokken tienerjongen, die intimiteit enkel kent door de lens van zijn vaders pornobedrijf, wordt uitgedaagd door een bruisende klasgenote om een echte verbinding aan te gaan. Hij moet zijn schuilplaats achter de camera verlaten en de rauwe werkelijkheid van relaties aangaan. Hun botsende werelden leiden tot een pijnlijke maar bevrijdende reis naar authenticiteit.

Op deze filmavond zal de Nederlandse regisseur, Muriel d'Ansembourg, aanwezig zijn. Ze zal de intro verzorgen en achteraf vragen beantwoorden uit het publiek. 

Zomervakantie

We zien u weer graag terug in het nieuwe filmseizoen (1 september 2026)