Ter gelegenheid van de Internationale Vrouwendag, dat zoals ieder jaar op 8 maart plaatsvindt, koos gastprogrammeur Stichting Kompas ‘Inshallah a boy’ van regisseur Amjad Al-Rasheed.

 

Nawal en haar man Adnan leiden met hun dochtertje Nora een rustig leventje in Amman, de hoofdstad van Jordanië. Maar als Adnan plots overlijdt, komt Nawal in een neerwaartse spiraal waaruit geen ontsnappen mogelijk lijkt. Omdat Nawal geen zoon heeft komt een deel van de erfenis haar zwager Rifqi toe, die zijn recht opeist en beslag wil laten leggen op haar huis. Nawal doet er alles aan om zichzelf en haar dochter te beschermen, en beweert voor de rechter dat ze zwanger is. Een wanhopige list met een beperkte houdbaarheid, maar zo gunt ze zichzelf een beetje tijd om haar leven te ordenen.

 

Geïnspireerd door de netelige situatie van een familielid, onderzoekt Al-Rasheed hoe in vrouwenhaat gewortelde wetten en tradities de vrijheid van vrouwen in Jordanië blijven verstikken. Maar ‘Inshallah a boy’ is niet louter een aanklacht tegen een absurd systeem, maar ook een meeslepend verhaal met verrassende wendingen, mooie nuances en gedegen acteerwerk.

 

Welkom bij Cinemaarten

- We draaien films altijd op dinsdagavond om 20:00 uur. De Poorterij is geopend vanaf 19:30 uur. 
- De films worden gedraaid met een pauze (tenzij anders aangegeven)
De prijs voor de toegangskaarten is voor leden 6,50 en voor NIET-leden 9,50.
- De kaartverkoop aan de kassa sluit om 19:55 uur. 
- Betalen aan de kassa kan alleen met pin. 
- Toegangskaarten kunnen online worden besteld! 

FILMKAARTJE KOPEN 

- Wilt u lid worden van Filmclub Cinemaarten klik dan op LIDMAATSCHAP

TRE CIOTOLE  WERD DOOR 63 BEZOEKERS GEWAARDEERD MET EEN 4,14

16 JUNI 2026

WHERE THE WIND COMES FROM

wherethewindcomesfrom poster

In een afgelegen stadje in Tunesië, waar niet veel gebeurt, woont een verveelde Alyssa. Ze is wanhopig op zoek naar meer. De alledaagsheid van haar leven verplettert haar vurige geest en iedereen om haar heen voelt haar lusteloosheid. Wanneer zich een geweldige kans voordoet om in Europa te gaan wonen en werken, vraagt Alyssa haar beste vriend uit haar kindertijd, Medhi, om met haar mee te gaan. Hij is de dromer met artistieke talenten, zij is de ritselaar met een uitdagende drang om te slagen. Maar hun vriendschap wordt op de proef gesteld, omdat de gevaren op de weg trauma’s uit het verleden oproepen.

23 JUNI 2026

A FAMILY

afamily poster

Het bestaan van Eli (14) en Nina (16) lijkt zorgeloos. Eli maakt deel uit van de selectie van zijn zwemteam en Nina is verliefd op haar vriendin Steffie. Door de scheiding van hun ouders Maria en Jacob komen ze tussen hen beiden in te staan. In de strijd om co-ouderschap en het geruzie daaromheen worden Eli en Nina gedwongen om keuzes te maken, die ze niet willen maken. Met ieder hun eigen verdriet, drijven Eli en Nina steeds verder van elkaar af. Tot ze zich realiseren dat ze allebei op zoek zijn naar dezelfde liefde, erkenning en troost.

30 JUNI 2026

TRULY NAKED

trulynaked poster

"When porn has become the norm, intimacy is the new taboo."

Een teruggetrokken tienerjongen, die intimiteit enkel kent door de lens van zijn vaders pornobedrijf, wordt uitgedaagd door een bruisende klasgenote om een echte verbinding aan te gaan. Hij moet zijn schuilplaats achter de camera verlaten en de rauwe werkelijkheid van relaties aangaan. Hun botsende werelden leiden tot een pijnlijke maar bevrijdende reis naar authenticiteit.

Op deze filmavond zal de Nederlandse regisseur, Muriel d'Ansembourg, aanwezig zijn. Ze zal de intro verzorgen en achteraf vragen beantwoorden uit het publiek. 

Zomervakantie

We zien u weer graag terug in het nieuwe filmseizoen (1 september 2026)